#І чьо там на Попí?
Надіслано Losth на 17/08/2016
Будівельно-реставраційне життя на г. Попиван Чорногірський продовжується. 2 серпня сюди виїхала бригада каменярів, яка станом на 08 серпня вимурувала три пілони для брами та першої хвіртки. В поєднанні старого й нового муру композиція вхідних воріт засяяла невимовною красою. Велике щастя, що води у бригади ― в достатку: один кубік води прислав Боженька разом з грозою і недільним дощиком 07 серпня, другий куб привезла з Марічейки змішана команда абревіатур у складі ДСНС, КНПП, ТТКС. У такому достатку каменярі, завершивши центральні ворота, приступили до заливання армуючого поясу (фундамента) для решти мурів і навіть почали зводити фрагмент праворуч від стародавнього туалету в напрямку каплички. Сам туалет за призначенням використовуватись, ймовірно, не буде, але в інтересах збереження історичної спадщини засипати його, схоже, теж не планують.

Тим часом ДСНС активно допомагає розчищати підвальні приміщення основної споруди, які подекуди засипані штукатуркою, рештками дерев’яного перекриття та цеглою до рівня 1,5-1,9 м від підлоги. Підвальний рівень практично вже весь розчищений, і, що не менш важливо ― доступ до внутрішніх приміщень обмежений для туристів з міркувань безпеки. Час від часу згори прилітає цегла чи кусок дерев’яного бруса. З висоти 4 поверху такий снаряд здатен завдати фатальних ран занадто цікавому відвідувачу. Профілактика нещасних випадків тут дуже важлива серед туристів, яких в окремі дні можна сюди завітати понад 7 сотень.

Літо ― літом, а вночі сьомого дня серпня термометр показав 3 градуси тепла. З появою сонця різко теплішає до комфортних +18. Поруч обсерваторії активно сновигають тинівки альпійські (або більш відомі по фільму «Вертикаль» завірушки). Пташка цікава і обережна водночас, бо їй хтось бовкнув про її місце в Червоній книзі. Один з рятувальників бере участь у розсадці білотки альпійської (або едельвейса) у різних частинах субальпійського рельєфу. Вирощена і доставлена сюди ентузіастами, ця зникаюча в руках жадібних людців з довколишніх селищ та туристів шовкова косиця має всі шанси знову буяти в Карпатах не тільки Західних, але й наших. Головним чином важливо рекультивацію робити в недоступних для посіпак місцях, наприклад, на вертикалях скель.

Робота помітно активізувалась ближче до кінця сезону. В планах ― будівництво туалету, мурування перекриття у вичищених кімнатах, створення умов для збільшення числа будівельників. 2018 рік наближається з небаченою швидкістю.

Світлини: тут