Семінар FSC/WWF
Надіслано Losth на 01/07/2016
Спільний семінар українського представництва Лісової наглядової Ради та Фонду дикої природи WWF в Україні, присвячений специфіці взаємодії громадськості та державних лісових господарств у царині сертифікації, було проведено в містах Ужгород та Львів 15-16 червня цього року.

Загострення проблем довкола лісокористування гуртують дедалі більше активістів та захисників лісу. Представники Лісової опікунської Ради в Україні та WWF у рамках Дунайсько-Карпатської програми― організації з багаторічним досвідом захисту довкілля ― розповіли присутнім про сучасний інструментарій упорядкування господарської діяльності в лісах Карпат. Таким інструментом є визнана в світі програма сертифікації державних лісових підприємств, їх продукції та підприємств, що займаються переробкою лісових ресурсів. Розпочата ще у 1993 р. громадськими активістами та представниками бізнесу, сертифікація діє у понад як 80-ти країнах світу, в т.ч. в Україні. Переорієнтація національної економіки на захід вимагає від експортерів дотримання суворих євростандартів, одними з яких є сертифікати FSC. Саме цей фактор і дозволяє громадськості пильнувати за дотриманням лісозаготівельниками норм українського та міжнародного законодавства. Нещодавній прецедент із анулюванням групового сертифіката для державних лісових підприємств Закарпатської області довів дієвість даної програми в співпраці з активістами-лісозахисниками. Суворий нагляд міжнародних спостерігачів Accreditation Services International та прозора система дотримання вимог сертифікації вперше в Карпатському регіоні країни довели, що контроль за порушеннями буде жорсткий і безкомпромісний.

Лектори приділили детальну увагу особливостям залучення громадських активістів до процесу аудиту вже виданих сертифікатів, а також виданню нових. Світлини